Wydarzenia związane z branżą budowlaną – styczeń/luty 2024 - Bim Ally
bimally.pl BIM Ally

Wydarzenia związane z branżą budowlaną – styczeń/luty 2024

December 5, 2023


W nadchodzących miesiącach branża budowlana w Polsce szykuje się na fascynujący rozdział pełen innowacji, wyzwań i kluczowych wydarzeń. Styczeń i luty 2024 roku zapowiadają się jako intensywny okres, w którym rynek budowlany będzie świadkiem istotnych zmian, decyzji strategicznych oraz projektów, które kształtować będą przyszłość sektora.

Zapraszamy do przeglądu wydarzeń na pierwsze miesiące nowego roku w branży budowlanej!

1. Targi BUDMA

Targi BUDMA to od ponad 30 lat największe i najważniejsze wydarzenie w branży budowlanej nie tylko w Polsce, lecz także w Europie Centralnej. Kolejna edycja tego prestiżowego spotkania zaplanowana jest na dni 30 stycznia do 2 lutego 2024 roku w Poznaniu, a jej głównym tematem będzie “Zielona Przyszłość Budownictwa”.

BUDMA 2024 to odpowiedź na rosnące wyzwania, z którymi boryka się obecnie sektor budowlany. Świadomość konieczności wspierania zrównoważonego rozwoju stała się kluczowym celem branży, która dąży do stworzenia przestrzeni energooszczędnych, neutralnych emisyjnie i zgodnych z cyklami natury, sprzyjających zdrowiu i komfortowi mieszkańców. Marta Szydłowska, Dyrektor Targów BUDMA, podkreśla, że celem jest zachęcanie wystawców do prezentowania produktów, technologii i pomysłów zgodnych z oczekiwaniami współczesnego społeczeństwa.

Wydarzenie będzie areną prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie ekologicznego budownictwa. Wiodący producenci materiałów budowlanych, innowacyjne start-upy i eksperci branżowi przedstawią rozwiązania minimalizujące zużycie energii, wykorzystujące odnawialne źródła i redukujące emisję CO2. Zaawansowane systemy wentylacji, inteligentne oświetlenie i zarządzanie energią to kluczowe elementy definiujące budownictwo przyszłości.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie organizatora: https://budma.pl/pl/

BUDMA - Międzynarodowe Targi Budownictwa: Zestawienie najnowszych trendów, innowacji i produktów w branży budowlanej. nowoczesne technologie, materiały budowlane i spotkania z ekspertami, tworząc inspirującą przestrzeń dla profesjonalistów budowlanych i branżowych przedsiębiorców.
fot. BUDMA

2. WARSAW METALTECH – Targi Technologii, Maszyn i Narzędzi do Obróbki Metalu

Warsaw Metaltech 2024 to wydarzenie skupiające się całkowicie na branży obróbki metalu. Targi te są odpowiedzią na potrzeby szybko rosnącego polskiego sektora obróbki maszynowej.

Targi odbędą się w dniach 23-25 stycznia 2024 roku w PTAK WARSAW EXPO. To trzy dni pełne inspiracji, nowych technologii i możliwości nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Podczas targów, na 20 000 m² powierzchni wystawienniczej, zostaną zaprezentowane szeroki zakres sprzętu, maszyn i narzędzi do obróbki metali.

Wśród wystawców znajdą się firmy z następujących sektorów:

  • Producenci maszyn do obróbki metali
  • Firmy dostarczające narzędzia i frezy
  • Specjaliści od technologii cięcia
  • Producenci sprzętu do spawania i lutowania
  • Firmy oferujące usługi cięcia i gięcia metali
  • Innowacyjne technologie obróbki plastycznej metali, zaawansowane technicznie maszyny, precyzyjne rozwiązania narzędziowe oraz usługi służące procesom związanym z przemysłową obróbką metali – wszystko to będzie dostępne na Ptak Warsaw Expo.

Dodatkowo, targi będą również platformą dla licznych debat, konferencji i warsztatów. Podczas trzech dni targów, Ptak Warsaw Expo stanie się miejscem spotkań dostawców technik i technologii obróbki metalu oraz przedstawicieli przedsiębiorstw prowadzących działalność w zakresie dystrybucji i obróbki metali lub wyrobów z metali, a także tych zajmujących się wytopem metali lub wyrobów z metali1.

Zapraszamy do odwiedzenia Warsaw Metaltech 2024 https://warsawmetaltech.pl/

Warsaw MetalTech: Przegląd innowacji w branży metalurgicznej. Zdjęcia z wydarzenia prezentują nowoczesne maszyny, technologie i ekspertów, tworząc inspirującą przestrzeń dla profesjonalistów i przedsiębiorców branżowych.
fot. WARSAWMETALTECH

3. Warsaw HVAC Expo 2024

Warsaw HVAC Expo to wydarzenie branżowe, które ma na celu zgromadzenie czołowych firm, ekspertów technicznych i praktyków z Polski i całego regionu środkowo-wschodniej Europy. Targi oferują doskonałą okazję do nawiązania relacji biznesowych, prezentacji innowacyjnych technologii oraz wymiany wiedzy i doświadczeń.

Edycja 2024 odbędzie się w PTAK WARSAW EXPO, rozpoczyna się 27 lutego i potrwa przez 3 dni, do 29 lutego. Na Ptak Warsaw Expo dowiesz się o szerokim zakresie producentów, dystrybutorów urządzeń, maszyn i technologii, a także usług z poszczególnych branż. Wystawcy zaprezentują systemy i urządzenia grzewcze, pompy ciepła i wymienniki ciepła, systemy i sprzęt chłodniczy, sprzęt i izolację produktów.

Warsaw HVAC Expo to miejsce, gdzie innowacje spotykają się z praktycznym zapotrzebowaniem, a potencjał branży jest wykorzystywany do maksimum. Jest to idealna platforma dla wystawców do prezentacji swoich produktów i usług szerokiemu gronu potencjalnych klientów.

Targi będą otwarte od godziny 10:00 do 17:00. Wśród odwiedzających targi znajdą się: instalatorzy HVAC, inżynierowie HVAC, projektanci budynków i architekci, przedstawiciele firm inwestycyjnych i developerskich, specjaliści ds. efektywności energetycznej, właściciele i zarządcy nieruchomości, właściciele i przedstawiciele firm remontowo-budowlanych, inżynierowie utrzymania ruchu i konserwatorzy urządzeń HVAC, przedsiębiorcy i dyrektorzy firm planujący przebudowę hal produkcyjnych i budynków biurowych, przedstawiciele hurtowni i firm dystrybucyjnych sprzętu z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Nie zabraknie również fascynatów technologii BIM.

Więcej o wydarzeniu: https://warsawhvacexpo.com/

Warsaw HVAC Expo: Przegląd najnowszych trendów i innowacji w branży HVAC. Wydarzenie gromadzące ekspertów i przedstawicieli sektora, prezentujące nowości w dziedzinie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Zdjęcia i relacje z Warsaw HVAC Expo, miejsca inspirującego do wymiany wiedzy i doświadczeń między profesjonalistami branży HVAC.
fot. warsawexpo

BIM ALLY TOOLBOX wyposaży Twoją firmę w narzędzia i usługi, dzięki którym będziesz mógł efektywnie zarządzać współpracą zarówno z obecnymi, jak i nowo pozyskanymi architektami oraz inżynierami.