Modele BIM
bimally.pl BIM Ally

BIM Ally Toolbox

Poznaj cyfrowe modele BIM

Cyfrowe reprezentacje rzeczywistych produktów, wyposażenia lub materiałów budowlanych używanych przez architektów podczas projektowania budynków.

Modele BIM 03

Modele BIM

Modele BIM to cyfrowe odzwierciedlenia rzeczywistych produktów, elementów wyposażenia czy materiałów budowlanych wykorzystywane przez architektów podczas projektowania budynków. Konkretny modele tworzony jest poprzez połączenie modeli 3D z metadanymi o produkcie.

Producent reprezentując swoje produkty w postaci Modeli BIM udostępnia je nie tylko w formie wizualnej, ale również wraz z powiązanymi danymi takimi jak materiał, nr modelu, instrukcja montażu, konsumpcja energii, ślad węglowy itp.

Dodatkowo wysokiej jakości modele z pełną dokumentacją same w sobie stanowią produkt sprzedażowy, zwiększając widoczność i zasięg firmy.

Łatwość i dostępność, z jaką można je wykorzystać w projekcie, daje duże szanse na wykorzystanie ich na etapie budowy, a tym samym generowanie nowych zamówień.

Modele 3D produktów stają się więc narzędziem marketingowym budującym przewagę nad konkurencją.

Bim Ally Toolbox - BIM Ally modele BIM

Modele BIM dla producentów branży budowlanej i instalacyjnej.

Modele BIM dla producentów

Coraz więcej producentów decyduje się na przygotowanie modeli BIM swoich produktów, niezależnie od tego, czy są to materiały budowlane, wykończeniowe czy instalacyjne. BIM to przyszłość projektowania, która powoli staje się standardem, a sami producenci już widzą szereg korzyści z zastosowania tej technologii w swoich firmach.

Dlatego też już dziś warto zainwestować w budowę kompetencji firmy w tym kierunku. BIM to nie tylko model 3D wraz z danymi, to także wsparcie dla projektanta w procesie jego pracy, to prosty wybór materiałów podczas projektowania, a przede wszystkim wychodzenie naprzeciw potrzebom nowoczesnego rynku branży budowlanej.

Inwestorzy poszukują firm wykonujących projekty w technologii BIM, biura projektowe chcąc efektywnie pracować, szukają gotowych bibliotek BIM, rządy wspierają rozwój technologii ogłaszając przetargi na zamówienia publiczne wykonane w tej właśnie technologii.

Najważniejsze funkcje

Tworzenie modeli BIM to podstawa adaptacji technologii BIM w każdej firmie produkującej
materiały budowlane, instalacyjne i wykończeniowe. BIM ALLY zapewnia, że
przygotowane I dostarczone modele BIM charakteryzuje:

Cyfrowa reprezentacja rzeczywistego produktu.

Uwzględnianie w modelu danych parametrycznych.

Modele w wielu językach.

Dostarczenie modeli BIM w formacie .ifc .rvt . rva .pln .skp .gps.

Przygotowanie modeli na podstawie dokumentacji w pdf, plikach excel lub dzięki data stream z systemu PIM.

Bieżąca aktualizacja modeli po integracji z programem PIM.

Najważniejsze funkcje modeli BIM
Tomasz Janiak BIM ALLY

Pokażemy Ci jak BIM Ally Toolbox wprowadzi Twoją firmę w świat cyfrowego budownictwa

Wypełnij formularz i umów się z nami na indywidualną prezentację!

BIM ALLY i Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej