Konferencja „Kierunki rozwoju polskiej branży budownictwa w kraju i na rynkach międzynarodowych”. - Bim Ally
bimally.pl BIM Ally

Konferencja „Kierunki rozwoju polskiej branży budownictwa w kraju i na rynkach międzynarodowych”.

March 1, 2023
BIM

Poniedziałek (27.02) był dla nas ważnym dniem.

Tego dnia, wspólnie z Polskim Klastrem Budowlanym, zorganizowaliśmy konferencję pod tytułem: „Kierunki rozwoju polskiej branży budownictwa w kraju i na rynkach międzynarodowych”. To wydarzenie było świetną okazją do nie tylko przekazania wiedzy, ale również jej przyswojenia. Osobiście mieliśmy przyjemność zabrać głos podczas 4 wystąpień.

Pierwsze wystąpienie było związanie z przekazaniem i analizą wyników badania „Trendy marketingowe wśród producentów materiałów budowlanych”, które we współpracy z Wydziałem Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej mieliśmy okazję przeprowadzić w listopadzie 2022 roku. Nasz prelegent – Piotr Trusiewicz wspólnie z Dr. Iwoną Piekunko – Mantiuk, omówili jak obecnie wygląda marketing w branży budowlanej i jakie tendencje zostały zauważone w działaniach przedsiębiorstw.

Szczególne podziękowania należą się również wszystkim partnerom raportu:

Wydział Budownictwa Politechnika Białostocka,

Polski Klaster Budowlany,

Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa,

Zrzeszenie Cerbud,

Stowarzyszenie Producentów Betonów,

Stowarzyszenie Producentów Silikatów “Białe murowanie”,

Builder Polska,

Rynek Instalacyjny,

IZOLACJE.

Gotowy raport można było dostać w formie papierowej, bądź poprzez zeskanowanie kodu QR podczas prezentowania prezentacji. Obecnie jest dostępny na naszej stronie internetowej pod adresem: https://bimally.pl/raporty/trendy-marketingowe/

Konferencja „Kierunki rozwoju polskiej branży budownictwa w kraju i na rynkach międzynarodowych”.

Drugie wystąpienie było przedstawione przez Tomasza Janiaka oraz Norberta Lewko pt “Poproszę 2 kg BIM’u” – Nie daleko pada BIM od Marketingu“. Jak dobrze wiadomo, lubimy niebanalne wystąpienia. W tym przypadku nie było inaczej. Przedstawiliśmy wdrożenie BIM-u na przykładzie wykonanych modeli jabłek i powiązań BIM-u z marketingiem. Zaprezentowaliśmy również zestaw narzędzi BIM ALLY Toolbox i korzyści jakie uzyska producent wprowadzając je do swojej firmy.

Natomiast trzecie wystąpienie było w formie panelu dyskusyjnego pt. “BIM dla wszystkich i BIM dla każdego – jak wykorzystać BIM w praktyce”, którego prowadzącym był ponownie Piotr Trusiewicz.  W panelu wzięli udział:

– Anna Wawrzyniak-Olszak, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

– Grzegorz Kłoda, GK-Atelier Grzegorz Kłoda

– Arkadiusz Leśko, #ArkanceSystems

– Jakub Kulig, WARBUD S.A., buildingSMART Polska

– Paweł Górski, Xella Polska, buildingSMART Polska

Którym serdecznie dziękujemy za podzielenie się swoimi osobistymi spostrzeżeniami  na wprowadzanie innowacyjnych technologii do budownictwa!

IM dla wszystkich i BIM dla każdego - jak wykorzystać BIM w praktyce

Ostatnie wystąpienie nosiło tytuł „Konfigurator domów jako nowe narzędzie do projektowania i budowania domu” i zostało poprowadzone przez Architekta – Hernana Gomeza oraz członka naszego zarządu – Norberta Lewko. Omówili podczas niego jak Konfigurator Domów staje się nowym narzędziem do projektowania i budowania domu, podając ciekawe i kreatywne przykłady.  Ukazali przy tym korzyści z wykorzystania tej technologii oraz zaprezentowali działanie, wizualizacje projektów oraz film demo.

Poza wystąpieniami mieliśmy przyjemność przeprowadzić interesujące wywiady z uczestnikami wydarzenia oraz przeprowadziliśmy wiele owocnych konwersacji, których efekty, mamy nadzieje, będziemy mogli pokazać już w krótce.

Reasumując, konferencję uważamy za niezwykle udaną i z niecierpliwością czekamy na kolejne możliwości do wystąpień i podzielenia się wiedzą.

BIM ALLY TOOLBOX wyposaży Twoją firmę w narzędzia i usługi, dzięki którym będziesz mógł efektywnie zarządzać współpracą zarówno z obecnymi, jak i nowo pozyskanymi architektami oraz inżynierami.