bimally.pl BIM Ally
ENG

Konferencja „Kierunki rozwoju polskiej branży budownictwa w kraju i na rynkach międzynarodowych”.

March 1, 2023
BIM

Poniedziałek (27.02) był dla nas ważnym dniem.

Tego dnia, wspólnie z Polskim Klastrem Budowlanym, zorganizowaliśmy konferencję pod tytułem: „Kierunki rozwoju polskiej branży budownictwa w kraju i na rynkach międzynarodowych”. To wydarzenie było świetną okazją do nie tylko przekazania wiedzy, ale również jej przyswojenia. Osobiście mieliśmy przyjemność zabrać głos podczas 4 wystąpień.

Pierwsze wystąpienie było związanie z przekazaniem i analizą wyników badania „Trendy marketingowe wśród producentów materiałów budowlanych”, które we współpracy z Wydziałem Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej mieliśmy okazję przeprowadzić w listopadzie 2022 roku. Nasz prelegent – Piotr Trusiewicz wspólnie z Dr. Iwoną Piekunko – Mantiuk, omówili jak obecnie wygląda marketing w branży budowlanej i jakie tendencje zostały zauważone w działaniach przedsiębiorstw.

Szczególne podziękowania należą się również wszystkim partnerom raportu:

Wydział Budownictwa Politechnika Białostocka,

Polski Klaster Budowlany,

Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa,

Zrzeszenie Cerbud,

Stowarzyszenie Producentów Betonów,

Stowarzyszenie Producentów Silikatów “Białe murowanie”,

Builder Polska,

Rynek Instalacyjny,

IZOLACJE.

Gotowy raport można było dostać w formie papierowej, bądź poprzez zeskanowanie kodu QR podczas prezentowania prezentacji. Obecnie jest dostępny na naszej stronie internetowej pod adresem: https://bimally.pl/raporty/trendy-marketingowe/

Drugie wystąpienie było przedstawione przez Tomasza Janiaka oraz Norberta Lewko pt “Poproszę 2 kg BIM’u” – Nie daleko pada BIM od Marketingu“. Jak dobrze wiadomo, lubimy niebanalne wystąpienia. W tym przypadku nie było inaczej. Przedstawiliśmy wdrożenie BIM-u na przykładzie wykonanych modeli jabłek i powiązań BIM-u z marketingiem. Zaprezentowaliśmy również zestaw narzędzi BIM ALLY Toolbox i korzyści jakie uzyska producent wprowadzając je do swojej firmy.

Natomiast trzecie wystąpienie było w formie panelu dyskusyjnego pt. “BIM dla wszystkich i BIM dla każdego – jak wykorzystać BIM w praktyce”, którego prowadzącym był ponownie Piotr Trusiewicz.  W panelu wzięli udział:

– Anna Wawrzyniak-Olszak, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

– Grzegorz Kłoda, GK-Atelier Grzegorz Kłoda

– Arkadiusz Leśko, #ArkanceSystems

– Jakub Kulig, WARBUD S.A., buildingSMART Polska

– Paweł Górski, Xella Polska, buildingSMART Polska

Którym serdecznie dziękujemy za podzielenie się swoimi osobistymi spostrzeżeniami  na wprowadzanie innowacyjnych technologii do budownictwa!

Ostatnie wystąpienie nosiło tytuł „Konfigurator domów jako nowe narzędzie do projektowania i budowania domu” i zostało poprowadzone przez Architekta – Hernana Gomeza oraz członka naszego zarządu – Norberta Lewko. Omówili podczas niego jak Konfigurator Domów staje się nowym narzędziem do projektowania i budowania domu, podając ciekawe i kreatywne przykłady.  Ukazali przy tym korzyści z wykorzystania tej technologii oraz zaprezentowali działanie, wizualizacje projektów oraz film demo.

Poza wystąpieniami mieliśmy przyjemność przeprowadzić interesujące wywiady z uczestnikami wydarzenia oraz przeprowadziliśmy wiele owocnych konwersacji, których efekty, mamy nadzieje, będziemy mogli pokazać już w krótce.

Reasumując, konferencję uważamy za niezwykle udaną i z niecierpliwością czekamy na kolejne możliwości do wystąpień i podzielenia się wiedzą.

BIM ALLY TOOLBOX wyposaży Twoją firmę w narzędzia i usługi, dzięki którym będziesz mógł efektywnie zarządzać współpracą zarówno z obecnymi, jak i nowo pozyskanymi architektami oraz inżynierami.