BIM ALLY dołącza do buildingSMART Polska - Bim Ally
bimally.pl BIM Ally

BIM ALLY dołącza do buildingSMART Polska

April 27, 2023
BIM

BIM ALLY Sp. z o.o., będąc firmą specjalizującą się w technologii BIM (Building Information Modeling), dołączyła do BuildingSMART Polska – wiodącej organizacji na świecie, której celem jest rozwój, standaryzacja i udostępnienie konkretnych rozwiązań technologicznych służących wymianie danych BIM, takich jak IFC, BCF, bSDD, składających się na tzw. openBIM.

Organizacja ta jest również międzynarodową społecznością opierającą swoje szerokie działania na czterech filarach-wartościach, które stanowią otwartość, neutralność, not for profit oraz globalne podejście. Członkowie zarządu BIM ALLY, Tomasz Janiak, Norbert Lewko oraz Piotr Trusiewicz, którzy są ekspertami w wielu dziedzinach, w tym również technologii BIM, będą mieli przyjemność pracy w tzw. „Pokojach Technicznych”, gdzie specjaliści pracują nad wytycznymi, regulacjami prawnymi i rekomendacjami pozwalającymi wspierać rozwój openBIM w Polsce i na świecie.

Współpraca z BuildingSMART Polska umożliwi BIM ALLY Sp. z o.o. także współpracę z firmami takimi jak Mostal Warszawa, Warbud SA, HOCHTIEF POLSKA, Electra M&E Polska, Norgips Polska, Xella Polska, BIM Point, Multibim – oprogramowanie Archicad, Saint-Gobain Rigips GmbH, Isover, Construsoft, SMW Legal, Royal HaskoningDHV, Datacomp, ADC, DALUX, KNAUFINSULATION, Knauf Polska, Erbud Group, PORR Group, Isetia, DAT Computer Concepts, GS1 Polska, DELAB, IZBA PROJEKTOWANIA BUDOWLANEGO, IMFA POLSKA, Politechnika Warszawska, ETIM Polska, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy, Politechnika Poznańska, EIM, Polish-Norwegian Chamber of Commerce, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, PLGBC – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

buildingSMART Polska

Członkostwo w tym stowarzyszeniu daje dostęp do najnowszych standardów i narzędzi informatycznych związanych z BIM, a także umożliwia udział w projektach i inicjatywach na rzecz rozwoju i popularyzacji tych technologii w Polsce i za granicą.

Przystąpienie do BuildingSMART Polska pozwoli również na nawiązanie cennych kontaktów z innymi członkami stowarzyszenia, w tym z przedstawicielami renomowanych firm budowlanych oraz z przedstawicielami instytucji naukowych i administracji publicznej.

Podsumowując, wstąpienie BIM ALLY do BuildingSMART Polska to krok w dobrą stronę, który pozwoli na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie możliwości, jakie daje rozwijająca się cyfrowa transformacja w branży budowlanej.

BIM ALLY TOOLBOX wyposaży Twoją firmę w narzędzia i usługi, dzięki którym będziesz mógł efektywnie zarządzać współpracą zarówno z obecnymi, jak i nowo pozyskanymi architektami oraz inżynierami.