Wydarzenia branży budowlanej w II połowie 2024 - Bim Ally
bimally.pl BIM Ally

Wydarzenia branży budowlanej w II połowie 2024

May 22, 2024

Oto lista wybranych wydarzeń branżowych, w których warto wziąć udział w II połowie tego roku:

CZERWIEC

WARSAW FLOOR EXPO Międzynarodowe Targi Materiałów Podłogowych i Powierzchniowych

5-7 czerwca 2024, Ptak Warsaw Expo, Al. Katowicka 62 Nadarzyn

„Międzynarodowe targi materiałów podłogowych i powierzchniowych to wydarzenie branżowe, które skupia się na prezentacji najnowszych rozwiązań, produktów i technologii związanych z różnorodnymi rodzajami podłóg oraz powierzchni użytkowych. Obejmują one szeroki zakres materiałów, w tym drewno, płytki ceramiczne, laminaty, wykładziny dywanowe, panele winylowe, beton, kamień naturalny i sztuczny, a także produkty do obróbki i pielęgnacji powierzchni.”

Więcej informacji na stronie www wydarzenia: https://floorexpo.pl/

Digital Construction Week

5-6 czerwiec 2024, Excel Londyn

Poznaj najnowsze trendy w budownictwie cyfrowym, od BIM i AI po robotykę i rozwiązania zrównoważonego rozwoju. Poznaj firmy, które napędzają architekturę i projektowanie, budownictwo i inżynierię Odkryj, jak korzystać z nowych technologii, aby ulepszyć swoje projekty, zespoły, biznes i środowisko zbudowane.”

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.digitalconstructionweek.com/

WRZESIEŃ

19 Międzynarodowe Targi Budownictwa EXPOBUD

14-15 września 2024, PreZero Arena Gliwice

 „To dwudniowe wydarzenie pokazuje nowoczesne oblicze tradycyjnego budownictwa. Gliwickie Targi Budownictwa EXPOBUD są cykliczną imprezą, która na stałe weszła już do kalendarza najważniejszych imprez targowych Śląska. Najważniejsze tematy poruszane w trakcie Gliwickich Targów Budownictwa EXPOBUD to  nowoczesne rozwiązania w zakresie domu inteligentnego i automatyki budynkowej oraz nowoczesne okna klasy premium ogrzewanie na miarę XXI wieku i nowoczesne systemy grzewcze”

Więcej informacji na stronie www: https://promocja-targi.pl/wydarzenie/gliwickie-targi-budownictwa-expobud-arena-gliwice-14-15-wrzesnia-2024/

PAŹDZIERNIK

UK Construction Week

1-3 październik 2024, NEC Birmingham UK

UK Construction Week Birmingham przyciąga ponad 24 000 gości z różnych środowisk, w tym architektów, budowniczych, wykonawców i dostawców. Uczestnicy obejmują Wielką Brytanię i nie tylko, przyciągając międzynarodowych specjalistów poszukujących najnowszych trendów branżowych, innowacji i możliwości nawiązywania kontaktów.”

Szczegóły wydarzenia dostępne na: https://www.ukconstructionweek.com/

CHILLVENTA – Międzynarodowa Wystawa Chłodnictwo/ Klimatyzacja i wentylacja/ Pompy ciepła Chillventa

8-10 październik 2024, Messezentrum 1 90471 Norymberga, Bavaria, Germany

„Międzynarodowe spotkanie ekspertów z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła Chillventa nie ma sobie równych na całym świecie dzięki kompleksowemu przeglądowi technologii chłodniczych i izolacyjnych, C&I oraz automatyki, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła.”

Więcej informacji na stronie www: https://www.chillventa.de/en

13. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO

16-17 październik 2024, Galicyjska 9 31-586 Kraków

Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®to jedyne targi w Polsce poświęcone w całości branży materiałów i technologii kompozytowych. Jest to równocześnie najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Wystawcy z całego świata podczas targów prezentują innowacyjne technologie, materiały i nowe produkty kompozytowe.”.

Szczegóły wydarzenia dostępne na stronie www: https://kompozyt-expo.pl/

Warsaw Home Build – 10. Edycja Międzynarodowych Targów Materiałów Wykończeniowych i Budowlanych

23-26 października 2024, Ptak Warsaw Expo, al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn

„Targi oferują doskonałą okazję do nawiązania relacji biznesowych, prezentacji innowacyjnych technologii oraz wymiany wiedzy i doświadczeń. Warsaw Home Build to miejsce, gdzie innowacje spotykają się z praktycznym zapotrzebowaniem, a potencjał branży jest wykorzystywany do maksimum.”

Więcej informacji tutaj: https://warsawbuild.eu/

GRUDZIEŃ

Facade Expo – Międzynarodowe Targi Elewacji i Termomodernizacji

5-7 grudnia 2024, Ptak Warsaw Expo, al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn

“W ostatnich latach branża elewacyjna i termomodernizacyjna  zrobiła znaczący krok w rozwoju. Jest to poniekąd spowodowane korzystną koniunkturą gospodarczą, która wymusiła na użytkownikach szukanie energooszczędnych rozwiązań. Wynika to jednak również z obecności coraz to nowych systemów i innowacji, które jeszcze bardziej odpowiadają potrzebom odbiorców. O synergię tego sektora, budowanie sieci wzajemnej zależności i podjęcie istotnych decyzji w kontekście bezpieczeństwa branży zadba Facade Expo, czyli międzynarodowe targi elewacji i termomodernizacji.”

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://facadeexpo.pl/

Warsaw Window Expo – Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów Branży Okiennej

5-7 grudnia 2024, Ptak Warsaw Expo, al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn

Polska branża stolarki okiennej przez ostatnie lata zyskała pozycję jednego ze światowych liderów sektora. Krajowe produkty eksportowane są zarówno do państw Unii Europejskiej, jak i dalej, a jakość jest ich najbardziej cenioną cechą. Minione miesiące to okres dynamizacji rozwoju i zmian oddziałujących na branżę w postaci choćby Zielonego Ładu UE czy trendów odnoszących się do przeszkleń. Warto rozmawiać o kolejnych krokach, które jej przedstawiciele mogą podjąć na drodze do zwiększenia udziału polskich producentów na świecie.”

Szczegóły wydarzenia dostępne tutaj: https://warsawwindowexpo.com/

Roof Expo – Międzynarodowe Targi Dachów

5-7 grudnia 2024, Ptak Warsaw Expo, al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn

Roof Expo to biznesowa platforma integrująca branżę dachową i dekarską. To pokazy najnowocześniejszych rozwiązań od międzynarodowych marek, targi profesjonalnych narzędzi i usług, okazja do nawiązania branżowych kontaktów oraz do postawienia na edukację od liderów i ekspertów sektora.”

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://roofexpo.pl/

BIM ALLY TOOLBOX wyposaży Twoją firmę w narzędzia i usługi, dzięki którym będziesz mógł efektywnie zarządzać współpracą zarówno z obecnymi, jak i nowo pozyskanymi architektami oraz inżynierami.