Dedykowane rozwiązania - Bim Ally
bimally.pl BIM Ally

Usługi BIM

Czym są dedykowane wtyczki i oprogramowania?

Mając na celu optymalizacją lejka sprzedażowego poprzez relacje z projektantami, BIM ALLY dostarcza nie tylko BIM ALLY Toolbox, ale również rozwiązania dedykowane. Dzięki nim Twoja firma dostarczy jeszcze więcej unikalnych wartości dla wszystkich pracujących z Twoimi produktami architektów czy inżynierów. Niezależnie od tego, czy Twoja firma potrzebuje rozwiązania wewnątrz oprogramowania projektowego takiego jak REVIT.

Sprawdź wybrane rozwiązania dedykowane, które już wspierają naszych klientów.

Aplikacja, która pomaga architektom w projektowaniu konstrukcji szkieletowych. Wykorzystuje projekt parametryczny do generowania bryły i 100% dokładnej geometrii, która może być następnie wysłana bezpośrednio do fabryki w celu wyceny i po złożeniu zamówienia jako „lista cięć” gotowa do samodzielnej produkcji bez udziału człowieka. Aplikacja generuje również plany pięter i instrukcje montażu wszystkich elementów budynku.

Rozwiązanie do importowania rzeczywistej geometrii do aplikacji CAD. Jedną z najbardziej unikalnych jej cech jest możliwość łączenia danych z różnych źródeł, takich jak Open Street Map Project czy The Shuttle Radar Topography Mission. Składa się z aplikacji internetowej, która pozwala użytkownikowi wybrać żądany punkt na mapie oraz wtyczki CAD, która może ładować surowe dane i konwertować je do modelu 3D.

Interaktywna biblioteka szczegółowych modeli 3D rzeczywistych produktów. Dzięki niej Projektant może wybrać elementy wystroju wnętrza, umieścić je w makiecie i wygenerować listę zakupów z cenami, które można wykorzystać do złożenia zamówienia. Wtyczka została opracowana w Ruby z interfejsem użytkownika HTML/JS. Do komunikacji z internetową biblioteką produktów wykorzystano REST API.

Shadow Analysis to wtyczka SketchUp przeznaczona do analizy warunków światła dziennego. Wykorzystuje silnik cieniowania programu SketchUp, aby stworzyć dokładną symulację. Od strony technologicznej jest to autorski algorytm analizy obrazu opracowany w Ruby z API SketchUp.

Report Exporter powstał z myślą o sytuacjach w których istnieje potrzeba dzielenia się informacjami projektowymi z innymi osobami zaangażowanymi w projekt i nie korzystającymi w swojej pracy z oprogramowania Autodesk Revit. Narzędzie to ma na celu zautomatyzowanie procesu pozyskiwania zestawień z do programu Microsoft Excel. Prosty i przejrzysty interfejs pozwala na wybór wielu zestawień i export ich jednym kliknięciem do pojedynczego pliku Excel.

Autorski plug-in do programu Revit powstały wskutek potrzeb zgłaszanych przez pracownie projektowe. Konfigurator okien i drzwi służy głównie do prostego konfigurowanie stolarki. Jest to też narzędzie gdzie producenci stolarki w sposób uporządkowany mogą prezentować swoje produkty. Nasza aplikacja zawiera bazę danych okien i drzwi wraz z produktami powiązanymi (np. nawiewnikami, roletami przeciwsłonecznymi).

Narzędzie do wstawiania nadproży jest odpowiedzią na zapytanie jednego z najbardziej rozpoznawanych producentów bloczków w Europie i na Świecie. Dzięki dostarczonemu przez nas narzędziu , nadproża dobierane są automatycznie na podstawie wymiarów okna lub drzwi oraz głębokości warstwy konstrukcyjnej ściany. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej filtracji, nasz autorski algorytm zawęża ilość potencjalnych produktów do wykorzystania w danym projekcie.

Wykorzystywane technologie
przy dostarczaniu rozwiązań dedykowanych:

Programy projektowe

 • Rhino,
 • Autodesk REVIT,
 • Graphisoft ArchiCAD,
 • SketchUp

Języki projektowania

 • Ruby,
 • JAVA,
 • Python

Frameworki

 • Ruby on Rails,
 • Sprint,
 • Hippo,
 • Liferay,
 • Play,
 • Grails,
 • PyQt

Pozostałe oprogramowania

 • Grasshopper
 • AWS EC
 • Panda 3D engine
 • Open Street Map
 • MapBox

Najważniejsze funkcje

Są projektowane z myślą o potrzebach użytkownika, co oznacza, że oferujemy wsparcie techniczne i obsługę klienta. Dzięki temu użytkownik może uzyskać szybką pomoc w razie problemów z aplikacją lub pytań dotyczących jej funkcjonalności.

Są projektowane z myślą o uproszczeniu procesów i dostosowaniu interfejsu do potrzeb użytkownika.

Są zoptymalizowane pod kątem konkretnej działalności, co oznacza, że ​​mogą działać szybciej i efektywniej niż ogólne rozwiązania.

Są projektowane z myślą o przyszłych potrzebach użytkownika, co oznacza, że ​​mogą być łatwo rozbudowywane i dostosowywane do zmieniających się wymagań.

Są projektowane w sposób umożliwiający maksymalną kontrolę nad jakością i bezpieczeństwem aplikacji.

Są tworzone z myślą o konkretnym użytkowniku lub grupie użytkowników, dlatego są bardziej dopasowane do ich potrzeb i wymagań.

korzyści BIM
Tomasz Janiak BIM ALLY

Skontaktuj się z nami i odkryj potencjał technologii BIM!

Wypełnij formularz a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

BIM ALLY i Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej