Wydarzenia związane z branżą budowlaną – wrzesień/październik 2023 - Bim Ally
bimally.pl BIM Ally

Wydarzenia związane z branżą budowlaną – wrzesień/październik 2023

August 18, 2023
WYDARZENIA BUDOWLANE BIM

W nadchodzących miesiącach, wrzesień i październik 2023 roku, branża budowlana szykuje się do niezwykle ekscytującego okresu pełnego inspirujących wydarzeń. Współczesny świat budownictwa to nie tylko kwestie techniczne i praktyczne, ale także dynamiczna platforma dla innowacji, zrównoważonych rozwiązań i wymiany wiedzy. Ci, którzy są zaangażowani w tę dziedzinę, mają znakomitą okazję do zdobycia nowej perspektywy, nawiązania kontaktów i zgłębienia najnowszych trendów.

Gliwickie Targi Budownictwa EXPOBUD

Gliwickie Targi Budownictwa EXPOBUD, które odbędą się 9-10.09.2023r., wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród profesjonalistów i entuzjastów branży budowlanej. W obliczu dynamicznego tempa rozwoju tego sektora, wartość dostępu do nowych informacji i technologicznych przełomów nie może być przeceniona. To idealne wydarzenie do czerpania wiedzy o najnowszych trendach, innowacjach i zmianach, które kształtują oblicze budownictwa w Polsce i na skalę światową.

Na ponad 80 stoiskach będzie można zapoznać się z ofertą dla budownictwa. Każdy kto szuka wysokiej jakości produktów i materiałów niezbędnych przy budowie bądź remoncie domu na pewno znajdzie coś dla siebie. Ponadto fachowa i kompetentna wiedza i doradztwo wystawców pozwoli wybrać najlepszą ofertę. 

Podczas wrześniowej edycji nadal będzie kontynuowany temat „Czystego Powietrza”. A ponadto stoisko Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Gliwicach to idealne miejsce, aby zasięgnąć informacji na temat aktualnych dofinansowań. Ten, kto rozpoczyna budowę będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnych porad Inżynierów Budownictwa, którzy będą podczas dwóch dni wystawowych. Koleje stoisko, które warto odwiedzić zaprezentuje wydział Architektury Politechniki Śląskiej, będzie można zobaczyć prace studentów, makiety oraz prototypy mebli o ciekawym i nietuzinkowym designie a także koło garncarskie.

Każdy, kto odwiedzi targi oprócz zapoznania się z szeroką ofertą dla budownictwa będzie mógł wziąć udział w panelu prelekcyjnym a jest on bardzo bogaty w ciekawe tematy, wziąć udział w konkursie, a także skorzystać z porad fachowców na stoisku Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych.

Gliwickie Targi Budownictwa EXPOBUD

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na www.promocja-targi.pl

Październik 2023:

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week

To ekscytujące wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 października 2023 roku w renomowanym Międzynarodowym Centrum Wystawienniczo Kongresowym Ptak Warsaw Expo.

Jeśli jesteś pasjonatem nowoczesnych technologii, biznesu maszynowego oraz przemysłu obróbczego, to Warsaw Industry Week jest miejscem, w którym Twoje zainteresowania odnajdą swoje odzwierciedlenie. To niezwykła okazja do spotkania się z liderami branży, eksperckimi specjalistami oraz producentami i dystrybutorami, którzy prezentują najnowocześniejsze rozwiązania dla przemysłu.

Podczas targów Warsaw Industry Week będą reprezentowane następujące sektory i branże:

 • Strefa Obróbki Metali
 • Strefa Lakiernictwa
 • Strefa Hydrauliki i Pneumatyki
 • Strefa Lasery 4.0
 • Strefa Spawalnictwa
 • Strefa Druku 3D
 • Strefa Robotyki i Automatyki
 • Strefa Narzędzi
 • Strefa Obróbki Drewna
 • Strefa Oprogramowania
 • Strefa Usług dla Przemysłu

Organizatorzy Warsaw Industry Week przyłożyli ogromną wagę do zrozumienia potrzeb odwiedzających. Dzięki tematycznym strefom w halach targowych, każdy uczestnik może z łatwością odnaleźć się w bogatej ofercie prezentowanych produktów i usług. Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić wiele fascynujących stref, takich jak obróbka metali i drewna, lakiernictwo, spawalnictwo, robotyka, automatyka, druk 3D czy hydraulika i pneumatyka. To przemyślane rozwiązanie nie tylko ułatwia zwiedzającym poruszanie się po targach, ale także umożliwia wystawcom efektywne docieranie do osób zainteresowanych ich konkretnymi ofertami.

Jeśli marzysz o odkryciu najnowszych trendów w przemyśle, nawiązaniu relacji biznesowych i zanurzeniu się w świecie nowoczesnych technologii, to Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych, Warsaw Industry Week, są miejscem, gdzie nauka spotyka się z biznesem, a przemysł wkracza w przyszłość.

Więcej o wydarzeniu na stronie: https://industryweek.pl/

Building (R)evolution: 13. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to międzynarodowa konferencja zrównoważonego budownictwa w Polsce, dla dzielenia się najlepszymi praktykami i inspiracjami, uczenia się i doskonalenia. 13. edycja wydarzenia pod hasłem Building (R)evolution w formacie hybrydowym odbędzie się 5-6 października br. w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie oraz w transmisji live.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony jest czterem strategicznym obszarom:

 1. Climate Change Resilience – czyli Odporność na zmianę klimatu i (R)ewolucja ku neutralności klimatycznej.
 2. Biophilic Buildings – koncentrujący się na naturze i bioróżnorodności w budownictwie.
 3. Enter the Future – Resources & Circularity – skupiający się na zasobach i cyrkularności.
 4. Buildings Focus on People – perspektywa na przestrzeń, zdrowie i dobrostan.

Wydarzenie zostanie podsumowane wręczeniem prestiżowych nagród PLGBC Green Building Awards 2023.

Drugi dzień, zatytułowany “Talking Circular”, będzie poświęcony w całości tematowi cyrkularności w budownictwie. Skupi się na wyzwaniach i kierunkach zmian w projektowaniu, użytkowaniu i rozbiórce budynków zgodnie z modelem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council), organizacja pozarządowa, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.

Więcej informacji i rejestracja: https://summit.plgbc.org.pl/

Building (R)evolution 

BIM ALLY TOOLBOX wyposaży Twoją firmę w narzędzia i usługi, dzięki którym będziesz mógł efektywnie zarządzać współpracą zarówno z obecnymi, jak i nowo pozyskanymi architektami oraz inżynierami.