Modelerzy BIM w BIM ALLY
bimally.pl BIM Ally

BIM Modeler w BIM ALLY

December 16, 2022
BIM modeler

Praca zespołu BIM-owców może wcale nie być tak oczywista jak się wydaje. Ich działania łączą w sobie umiejętności i wiedzę z wielu dziedzin takich jak: architektura, matematyka, budownictwo, sam BIM i wiele innych. Używają specjalistycznych programów, w których nie tylko modelują obiekty, ale również tworzą dokumentację, kalkulacje, opracowują koncepcje architektoniczne czy analizują dane techniczne.

Jak to wygląda w BIM ALLY?

Zespół BIM ALLY składa się ze specjalistów w wielu dziedzinach, którzy mają za sobą bogate doświadczenie na rynku nie tylko Polskim, ale również zagranicznym. Uwielbiają podejmować się nowych wyzwań, czego efekty możemy obserwować w projektach przedstawionym klientom. 

Nasi BIM-owcy pracują m.in nad bibliotekami produktów dla firm zajmujących się produkowaniem materiałów budowlanych. Ujednolicają katalogi dla wielu milionów produktów, które różnią się między sobą np. kształtem lub wymiarami. Warto wspomnieć, że robią to  nie tylko w języku polskim, ale również angielskim, niderlandzkim, francuskim i niemieckim. 

Zajmują się również tworzeniem rodzin w oprogramowaniu Revit na podstawie dokumentacji przesłanej przez zamawiającego. Dbają o to aby rodziny odzwierciedlały w jak największym stopniu rzeczywiste obiekty pod względem informacyjnym oraz wizualnym (w zależności od stopnia szczegółowości). Biorą odpowiedzialność za utrzymanie rodzin w najaktualniejszej wersji oraz modyfikowanie danych, jeśli jest taki wymóg. Oprócz kojarzącej się dla większości osób z modelowaniem BIM geometrii 3D, dużą część pracy wykonują na danych. Do zwiększenia efektywności pracy wykorzystują dedykowane wtyczki oraz języki programowania. Co więcej, zajmują się również modyfikowaniem/tworzeniem rysunków CAD oraz wykonywaniem modeli obliczeniowych wykorzystywanych do różnorakich analiz.

BIM Modeler

To nie wszystko. Niektórzy z naszych BIM modeler’ów przygotowują pomieszczenia wystawowe w revicie. Umieszczają tam wcześniej przygotowane modele produktów np kotły gazowe. Wykonują rendery 360 stopni w programie enscape i łączą je w programie 3DVista. 

Podczas pracy jako BIM modeler mogą wykorzystywać swoje doświadczenie zawodowe jako architekci. Uczestniczą w  projektach, w których opracowują koncepcje architektoniczne i fascynuje ich to, że mogą pracować przy wykorzystaniu programów i technologii, które ułatwiają zrealizowanie wielu, nawet najbardziej finezyjnych, pomysłów.

Nie tylko wykorzystujemy technologie, ale również ją tworzymy.

BIM ALLY TOOLBOX wyposaży Twoją firmę w narzędzia i usługi, dzięki którym będziesz mógł efektywnie zarządzać współpracą zarówno z obecnymi, jak i nowo pozyskanymi architektami oraz inżynierami.